Jak szybko posprzątać dom na święta
Ekologiczne sprzątanie

Do świąt zostało już bardzo niewiele. Zaczynają się domowe porządki, zakupy, gotowanie…
W biegu tych wszystkich spraw, może zabraknąć Nam czasu na ułożenie sobie krótkiego planu działania, tak więc wychodzę z tym do Was .. Łapcie! :)  -  przy okazji mała lekcja o ekologicznym sprzątaniu!


 

Wszyscy wiemy, że sprzątanie domu nie należy do najłatwiejszych czynności. Chcemy aby było to zrobione szybko i efektowanie. Nic trudnego :) Dobra organizacja to podstawa a co! Najlepiej rozłożyć sobie pracę na 2-3 dni, poświęcając na każde pomieszczenie określony i wystarczający mu czas. Dzięki temu, nie będzie to pobieżne sprzątanie, lecz szczegółowe zerknięcie do każdego kącika ;). A nóż, może się coś tam ciekawego zagubionego znajdzie ? Następną istotną rzeczą jest SEGREGACJA, ODDANIE, PRZETWORZENIE nieużywanych już rzeczy. Wiele z nich, typu ubrania - można w 100% przerobić, z duchem ZERO WASTE! Niepotrzebne zabawki dzieciaków, ubranka, można oddać innym, którzy w tym przedświątecznym czasie i nadchodzącą zimą z uśmiechem na twarzy, przyjmą to co jest jeszcze dobre do użytku :)


Więc.. przestrzeń uprzątnięta. Możemy zaczynać!

 

-> Najlepiej podzielić sprzątanie na kilka etapów. Nie musisz wszystkiego robić na raz! W jeden dzień myjemy okna w kolejne kuchnię z łazienką, pokoje z Salonem. Grunt aby się wyrobić do gwiazdki :)

-> Efektywne sprzątanie - to zaplanowane sprzątanie! Najważniejsze jest aby trzymać się wcześniej ustalonego planu.

-> Pamiętaj, że możesz liczyć też na pomoc małych pomocników! :)

-> Sprawdź czy aby na pewno masz wszystko przygotowane do sprzątania tak aby było pod ręką. Pamiętaj, IM MNIEJ CHEMII, TYM LEPIEJ DLA CIEBIE I DLA TWOJEJ RODZINY

 

Dla uzasadnienia może troszkę nakreślę sprawę:

 

Czy wiesz jaką ilość chemikaliów zawierają środki czystości, które kupuje się w sklepach? Na pewno nie raz spotkaliście się z uczuleniami, katarem, wysypkami, które mogły się tylko poszerzać. Warto czasami spojrzeć na etykietę i sprawdzić, jak wiele nieznanych nazw oraz składników posiadają takie produkty, którymi niestety  oparami podczas sprzątania musimy się nawdychać czy też zjeść związki chemiczne, które pozostają na batach jakże wysprzątanej kuchni!

Eko sprzątanie – znaczy zdrowsze. Dla Ciebie i rodziny. Dokładnie naturalnie dobrany skład, który nie jest aż tak zabijający jak wszelakie produkty dostępne w dużych sieciówkach, pomoże na zdrowsze funkcjonowanie nie tylko Nam ale i też całej rodziny. Tak więc, może warto wykorzystać naturalną alternatywę, póki nie jest jeszcze na to za późno ?Z taką opcją wychodzi do Nas marka Klareko. Znajdziecie ją w Naszym sklepie i co lepsza, zakochacie się. Tak więc, uważajcie :) W swojej ofercie posiadają gamę produktów, które są bestsellerami. Jako, że zaczął się okres przedświąteczny – pojawił się nowy zapach – PIERNIKOWY. Czy można wyobrazić sobie coś lepszego podczas świątecznego spotkania z najbliższymi siedząc z czystym sumieniem, że chemikalia nie przeszły na żywność oraz powietrze?

 

Wracając do sedna, zaczynamy ? :)

 

1. → MYCIE OKIEN: 

- Zdejmujemy zasłony oraz firanki. Jednocześnie Nastawiamy pranie. Do tego, możemy użyć naszych proszków do prania białego oraz kolorowego. Jeżeli zależy nam na delikatnym w dotyku praniu - warto dodać milusie tkaniny
- Wyczyścić dokładnie z kurzu karnisze oraz żaluzje. Do tego można użyć magicznej Jutomyjki oraz Uniwersalnika, które i tak przydadzą się Nam jeszcze w kolejnych krokach.
- Najpierw myjemy parapety i ramy okien, później same okna. Jeżeli chcemy aby pozostał nam przepiękny piernikowy zapach - wykorzystujemy oto to cudo, czyli Lśniące szyby i lustra.
- Po umyciu - dokładnie polerujemy szyby. Tak aby się lśniły a promienie słońca rozjaśniały całe pomieszczenie :)

 

2. → DYWANY: -  Czasami może się zdarzyć, że dywany potrzebują pomocy. Ale to za chwilę. Przed wytarciem kurzy, najlepiej zająć się dywanami. Dokładnie odkurzeniem wytrzepanie oraz wyczyszczenie. Nie ma sensu robić tego na odwrót, ze względu na to, że podczas wycierania szafek, półek itp., kurz uniesie się ku górze.
- Jeżeli dywany są zabrudzone, warto je wyczyścić. W tym pomoże nam odplamiające mydło, które rozprawi się ze wszystkimi zabrudzeniami oraz szczotko myjka z kokosa - zastępując plastikowe szczotki. Pamiętaj, że bambusowe dywaniki nie lubią prania, tak więc warto przetrzeć je wilgotną szmatką zanurzoną w bardzooo osolonej wodzie :) 

3. → ZABIERAMY SIĘ ZA SUFITY I ŻYRANDOLE

-  Do tego wystarczy nam długa miotła, dzięki której pozbędziemy się wszystkich Naszych nieproszonych przyjaciół. Do przetarcia żyrandoli, możesz użyć małej miotełki oraz na sam koniec przetrzeć je Uniwersalnikiem.

4. CZYŚCIMY MEBLE

- Jako, że część pierwszą, czyli segregację niepotrzebnych już rzeczy mamy za sobą, zostaje nam tylko wyczyszczenie szuflad, półek, szafek naszym znowu wspaniałym uniwersalnikiem. Ps. nie zapomnij, że na samej górze zbiera się najwięcej kurzu :):)

 

5. - > ŁAZIENKA

- Przechodzimy dalej. Największym problem może być kabina prysznicowa. Lecz od początku. Pozbieraj wszystkie ręczniki i puść je w pralce. Przed tym, możesz dobrze wyczyścić ją z każdej strony. 
- Wszystkie kosmetyki do użytku codziennego, przełóż w jedno miejsce, tak aby łazienka była cała pusta i gotowa do rozprawienia się z nią. Przejrzyj po drodze, czy nie posiadasz może zbędnych rzeczy! :)
-  Zacznij od mycia kabiny. Do tego wykorzystaj środka do zadań specjalnych, dzięki niemu w bezpieczny i naturalny sposób rozprawisz się z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami, który również użyjesz teraz do wyczyszczenia płytek oraz toalety.
- Używamy Lśniące szyby i lustra do wymycia.
- Odkładamy wszystko na swoje miejsce oraz wywieszamy pięknie pachnące pomarańczą i lawendą ręczniczki:)6. -> KUCHNIA

- Tutaj możemy potrzebować trochę czasu, tak więc może warto zostawić to na sam koniec ?
- Przejrzysz wszystkie szafki oraz lodówkę, może jest coś czego już nie potrzebujesz albo jest przeterminowane ? Dokładnie zwracaj uwagę na przyprawy i produkty suche !
- Wytrzyj wszystkie blaty a do umywalek, kranów, piekarnika, kuchenki i płyty, użyj fenomenalnego musu czyszczącego ! Do szorowania zlewu, użyj posiadaną już szczotko myjkę z kokosa.


7. → POWTARZANA CZYNNOŚĆ W PRZEDPOKOJU czyli, takie samo czyszczenie jak w pokojach

8. → OSTATNIE - MYCIE PODŁÓG 

 

Dobrze rozplanowując sobie porządki, jesteś w stanie uwinąć się z tym raz dwa. Dodatkowo wykorzystując ekologiczne środki do czyszczenia, masz pewność, że są bezpieczne dla ludzi i środowiska i do tego z dobrodziejstwem naturalnych olejków eterycznych. Trzymam kciuki, aby sprzątanie było frajdą a nie katorgą. Pamiętaj, na koniec sprzątania nie zapomnij zrelaksować się przy zapachu wspaniałych olejków eterycznych albo filiżance dobrej herbatki :) 

Pozdrawiam!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl